Skip Top Tool Bar Search Search Print Print Options Options Guest Page Guest Page
Help Help Login Login WebEvent View 2.9.0 build 64669, Powered By PeopleCube
Columbia River High School

Building Use Calendar

To submit an event please e-mail Shawnda.Goodson@vansd.org

Skip Calendar Tool Bar
 
View this calendar as a list View as
List
Export this calendar Export
Calendar
 
Filter for events containing:
http://events.vansd.org/webevent.cgi?cmd=calmonth;userid=guest;token=guest.2363ac6088d69d0a5402a1a140971449;y=2018;d=1;m=4;dry=1
http://events.vansd.org/webevent.cgi?token=guest.2363ac6088d69d0a5402a1a140971449;cmd=json;subcmd=view_day;d=20;m=5;y=2018
http://events.vansd.org/webevent.cgi?cmd=calmonth;userid=guest;token=guest.2363ac6088d69d0a5402a1a140971449;y=2018;d=1;m=6;dry=1
Hide the current Calendar List Hide
Calendar
Lists
Previous Period  Month of May 2018    Next Period 
Get calendar data in RSS format    User: guest
   
rivcal
Sun Mon Tue Wed Thu Fri Sat
29
8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

30
Black Box Blocked for IB Testing

8:30 AM - 2:00 PM  8:30 AM -  2:00 PM FFA Plant Sale - Greenhouse

2:15 PM - 3:30 PM  2:15 PM -  3:30 PM Student Support Meeting - OFFICE in Black Box

3:30 PM - 7:00 PM  3:30 PM -  7:00 PM Middle School Track Meet

1
Black Box Blocked for IB Testing

8:30 AM - 2:00 PM  8:30 AM -  2:00 PM FFA Plant Sale - Greenhouse

2:15 PM - 5:00 PM  2:15 PM -  5:00 PM Scheduling Training - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

2
Black Box Blocked for IB Testing

8:30 AM - 2:00 PM  8:30 AM -  2:00 PM FFA Plant Sale - Greenhouse

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM Operations Meeting - Forum

3:00 PM - 7:00 PM  3:00 PM -  7:00 PM CRHS Track Meet

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

3
Black Box Blocked for IB Testing

7:00 AM - 7:25 AM  7:00 AM -  7:25 AM National Honor Society - Forum

8:30 AM - 2:00 PM  8:30 AM -  2:00 PM FFA Plant Sale - Greenhouse

3:00 PM - 3:30 PM  3:00 PM -  3:30 PM National Honor Society - Forum

3:30 PM - 7:00 PM  3:30 PM -  7:00 PM Middle School Track Meet

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

4
Black Box Blocked for IB Testing

6:30 AM - 7:45 AM  6:30 AM -  7:45 AM Staff Breakfast - Gallery

8:30 AM - 2:00 PM  8:30 AM -  2:00 PM FFA Plant Sale - Greenhouse

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

5
Black Box Blocked for IB Testing

8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

6
Black Box Blocked for IB Testing

8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

7
Black Box Blocked for IB Testing

1 Hour Early Release with Pride Time

1:05 PM - 2:30 PM  1:05 PM -  2:30 PM Student Support Meeting - TBD

3:30 PM - 7:00 PM  3:30 PM -  7:00 PM Middle School Track Meet

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 7:00 PM  6:00 PM -  7:00 PM Sub-District Seeding Meeting - Gallery

8
Black Box Blocked for IB Testing

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM LITeam - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

5:30 PM - 6:15 PM  5:30 PM -  6:15 PM Parent Meeting - Room 109

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

6:15 PM - 8:00 PM  6:15 PM -  8:00 PM Booster Meeting (General 7-8) - Gallery

9
Black Box Blocked for IB Testing

7:00 AM - 8:00 AM  7:00 AM -  8:00 AM IEP Meeting - Gallery

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM WICOR Wednesday - Forum

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM WICOR Wednesday IB - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

7:00 PM - 8:30 PM  7:00 PM -  8:30 PM Senior Booster Meeting - Gallery

10
Black Box Blocked for IB Testing

Booster Staff Luncheon - Gallery

2:00 PM - 10:00 PM  2:00 PM - 10:00 PM CRHS Sub District Track Meet

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

11
Black Box Blocked for IB Testing

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

12
Black Box Blocked for IB Testing

8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

13
Black Box Blocked for IB Testing

8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

14
Black Box Blocked for IB Testing

2:15 PM - 3:30 PM  2:15 PM -  3:30 PM Student Support Meeting - TBD

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

15
Black Box Blocked for IB Testing

2:15 PM - 3:30 PM  2:15 PM -  3:30 PM School Improvement Plan Meeting - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

16
Black Box Blocked for IB Testing

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM Department Meetings

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

17
Black Box Blocked for IB Testing

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM 504 Meeting - Gallery

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM HS ELA/Science COP - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Girls Basketball Open Gym - Main Gym

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

18
Black Box Blocked for IB Testing

4:00 PM - 5:00 PM  4:00 PM -  5:00 PM Lake Shore Elementary Track PRACTICE - Track

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

19
8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

20
8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

21
Black Box Blocked for Theater

2:15 PM - 3:30 PM  2:15 PM -  3:30 PM Student Support Meeting - OFFICE in Black Box

2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Theater - Black Box

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

22
Black Box Blocked for Theater

Special Testing Schedule

(All Day) Gallery Blocked for SBA Testing

2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Theater - Black Box

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

4:00 PM - 8:00 PM  4:00 PM -  8:00 PM Picnic Concert (music begins at 6:30) - Lower Commons/Lower Courtyard

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM Incoming Freshman Night (actual event 7:30) - Gallery/Main & West Gyms/Forum

23
Black Box Blocked for Theater

Special Testing Schedule

(All Day) Gallery Blocked for SBA Testing

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM SBLT Meeting - Forum

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

4:00 PM - 7:00 PM  4:00 PM -  7:00 PM ASB Interviews - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 7:30 PM  6:00 PM -  7:30 PM Football Parent/Athlete Meeting - Forum

7:00 PM - 9:00 PM  7:00 PM -  9:00 PM A Midsummer Night's Dream - Black Box

24
Black Box Blocked for Theater

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM All-StarTrack Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

4:00 PM - 7:00 PM  4:00 PM -  7:00 PM ASB Interviews - Gallery

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

25
Black Box Blocked for Theater

3:00 PM - 5:00 PM  3:00 PM -  5:00 PM A Midsummer Night's Dream - Black Box

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

7:00 PM - 9:00 PM  7:00 PM -  9:00 PM A Midsummer Night's Dream - Black Box

26
Black Box Blocked for Theater

8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

27
8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

28
Memorial Day No School

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

29
2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Summer Boys Basketball Practice - Main Gym

2:45 PM - 3:45 PM  2:45 PM -  3:45 PM IB Unit Planning - Gallery

4:30 PM - 6:30 PM  4:30 PM -  6:30 PM Summer Girls Basketball Practice - Main Gym

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM Varsity Baseball Banquet - East Commons

30
2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Summer Boys Basketball Practice - Main Gym

2:15 PM - 3:00 PM  2:15 PM -  3:00 PM Operations Meeting - Gallery/Forum

4:30 PM - 6:30 PM  4:30 PM -  6:30 PM Summer Girls Basketball Practice - Main Gym

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 8:00 PM  6:00 PM -  8:00 PM AVID 12 Banquet - East Commons

31
2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Summer Boys Basketball Practice - Main Gym

3:30 PM - 6:30 PM  3:30 PM -  6:30 PM Elementary Blue Ribbon Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track

4:30 PM - 6:30 PM  4:30 PM -  6:30 PM Summer Girls Basketball Practice - Main Gym

5:00 PM - 7:00 PM  5:00 PM -  7:00 PM Silverbacks Wrestling - Wrestling Room

7:30 PM - 9:00 PM  7:30 PM -  9:00 PM NHS Inductions - East Commons

1
6:30 AM - 7:45 AM  6:30 AM -  7:45 AM Staff Breakfast - Gallery

9:20 AM - 9:55 AM  9:20 AM -  9:55 AM Spirit Assembly

2:15 PM - 4:00 PM  2:15 PM -  4:00 PM Summer Boys Basketball Practice - Main Gym

2:15 PM - 10:30 PM  2:15 PM - 10:30 PM IB Senior Celebration (actual event 6:45 - 9:00 pm) - Main Hallway/Upper & Lower Commons

6:00 PM - 9:00 PM  6:00 PM -  9:00 PM CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3

6:00 PM - 8:30 PM  6:00 PM -  8:30 PM CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4

2
8:00 AM - 8:00 PM  8:00 AM -  8:00 PM CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball

8:00 AM - Noon  8:00 AM - Noon Run, Hide, Fight Safety Training - Gallery

Sunday, April 29, 2018
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Monday, April 30, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:30 AM - 2:00 PM
FFA Plant Sale - Greenhouse
Description: Heather Mardon
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:30 PM
Student Support Meeting - OFFICE in Black Box
Description: Arranged by Echo Moran-Prince
Contact: Calendar River
3:30 PM - 7:00 PM
Middle School Track Meet
Contact: Calendar River
Tuesday, May 1, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:30 AM - 2:00 PM
FFA Plant Sale - Greenhouse
Description: Heather Mardon
Contact: Calendar River
2:15 PM - 5:00 PM
Scheduling Training - Gallery
Description: Rob Duncan
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
Wednesday, May 2, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:30 AM - 2:00 PM
FFA Plant Sale - Greenhouse
Description: Heather Mardon
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
Operations Meeting - Forum
Contact: Calendar River
3:00 PM - 7:00 PM
CRHS Track Meet
Description: Tony Liberatore
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Thursday, May 3, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
7:00 AM - 7:25 AM
National Honor Society - Forum
Description: Sheree Fitzpatrick
Contact: Calendar River
8:30 AM - 2:00 PM
FFA Plant Sale - Greenhouse
Description: Heather Mardon
Contact: Calendar River
3:00 PM - 3:30 PM
National Honor Society - Forum
Description: Sheree Fitzpatrick
Contact: Calendar River
3:30 PM - 7:00 PM
Middle School Track Meet
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Friday, May 4, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
6:30 AM - 7:45 AM
Staff Breakfast - Gallery
Description: Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
8:30 AM - 2:00 PM
FFA Plant Sale - Greenhouse
Description: Heather Mardon
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Saturday, May 5, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Sunday, May 6, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Monday, May 7, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
1 Hour Early Release with Pride Time
Contact: Calendar River
1:05 PM - 2:30 PM
Student Support Meeting - TBD
Description: Arranged by Echo Moran-Prince
Contact: Calendar River
3:30 PM - 7:00 PM
Middle School Track Meet
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:00 PM
Sub-District Seeding Meeting - Gallery
Description: Tony Liberatore
Contact: Calendar River
Tuesday, May 8, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
LITeam - Gallery
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
5:30 PM - 6:15 PM
Parent Meeting - Room 109
Description: Sarah Kries
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
6:15 PM - 8:00 PM
Booster Meeting (General 7-8) - Gallery
Description: Diana Lal
Contact: Calendar River
Wednesday, May 9, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
7:00 AM - 8:00 AM
IEP Meeting - Gallery
Description: Paul Coulam
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
WICOR Wednesday - Forum
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
WICOR Wednesday IB - Gallery
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
7:00 PM - 8:30 PM
Senior Booster Meeting - Gallery
Description: Kasandra Carriker
Contact: Calendar River
Thursday, May 10, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
Booster Staff Luncheon - Gallery
Description: Christine Chun
Contact: Calendar River
2:00 PM - 10:00 PM
CRHS Sub District Track Meet
Description: Tony Liberatore
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Friday, May 11, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Saturday, May 12, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Sunday, May 13, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Monday, May 14, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:30 PM
Student Support Meeting - TBD
Description: Arranged by Echo Moran-Prince
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Tuesday, May 15, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:30 PM
School Improvement Plan Meeting - Gallery
Description: Alex Otoupal
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Wednesday, May 16, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
Department Meetings
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Thursday, May 17, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
504 Meeting - Gallery
Description: Rachael Howington
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
HS ELA/Science COP - Gallery
Description: Gil Luna
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Girls Basketball Open Gym - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Friday, May 18, 2018
Black Box Blocked for IB Testing
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
4:00 PM - 5:00 PM
Lake Shore Elementary Track PRACTICE - Track
Description: Shannon (206)919-8464 Tony Liberatore gave permission
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Saturday, May 19, 2018
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Sunday, May 20, 2018
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Monday, May 21, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:30 PM
Student Support Meeting - OFFICE in Black Box
Description: Arranged by Echo Moran-Prince
Contact: Calendar River
2:15 PM - 4:00 PM
Theater - Black Box
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Tuesday, May 22, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
Special Testing Schedule
Contact: Calendar River
(All Day)
Gallery Blocked for SBA Testing
Description: Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
2:15 PM - 4:00 PM
Theater - Black Box
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
4:00 PM - 8:00 PM
Picnic Concert (music begins at 6:30) - Lower Commons/Lower Courtyard
Description: Dave Chartrey
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
Incoming Freshman Night (actual event 7:30) - Gallery/Main & West Gyms/Forum
Description: Alex Otoupal & Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
Wednesday, May 23, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
Special Testing Schedule
Contact: Calendar River
(All Day)
Gallery Blocked for SBA Testing
Description: Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
SBLT Meeting - Forum
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
4:00 PM - 7:00 PM
ASB Interviews - Gallery
Description: Sarah Kries
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 7:30 PM
Football Parent/Athlete Meeting - Forum
Description: Christian Swain
Contact: Calendar River
7:00 PM - 9:00 PM
A Midsummer Night's Dream - Black Box
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
Thursday, May 24, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
All-StarTrack Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
4:00 PM - 7:00 PM
ASB Interviews - Gallery
Description: Sarah Kries
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
Friday, May 25, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
3:00 PM - 5:00 PM
A Midsummer Night's Dream - Black Box
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
Elementary Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
7:00 PM - 9:00 PM
A Midsummer Night's Dream - Black Box
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
Saturday, May 26, 2018
Black Box Blocked for Theater
Description: Dan Haggerty
Contact: Calendar River
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Sunday, May 27, 2018
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Monday, May 28, 2018
Memorial Day No School
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
Tuesday, May 29, 2018
2:15 PM - 4:00 PM
Summer Boys Basketball Practice - Main Gym
Description: David Long
Contact: Calendar River
2:45 PM - 3:45 PM
IB Unit Planning - Gallery
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
4:30 PM - 6:30 PM
Summer Girls Basketball Practice - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
Varsity Baseball Banquet - East Commons
Description: Stephen Donohue
Contact: Calendar River
Wednesday, May 30, 2018
2:15 PM - 4:00 PM
Summer Boys Basketball Practice - Main Gym
Description: David Long
Contact: Calendar River
2:15 PM - 3:00 PM
Operations Meeting - Gallery/Forum
Contact: Calendar River
4:30 PM - 6:30 PM
Summer Girls Basketball Practice - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:00 PM
AVID 12 Banquet - East Commons
Description: Diana Bamford
Contact: Calendar River
Thursday, May 31, 2018
2:15 PM - 4:00 PM
Summer Boys Basketball Practice - Main Gym
Description: David Long
Contact: Calendar River
3:30 PM - 6:30 PM
Elementary Blue Ribbon Track Meet - East Parking Lot/Stadium/Track
Description: Suzy Adams
Contact: Calendar River
4:30 PM - 6:30 PM
Summer Girls Basketball Practice - Main Gym
Description: Will Jones
Contact: Calendar River
5:00 PM - 7:00 PM
Silverbacks Wrestling - Wrestling Room
Description: Becky Huseby Skyview Boosters Club
Contact: Calendar River
7:30 PM - 9:00 PM
NHS Inductions - East Commons
Description: Sheree Fitzpatrick
Contact: Calendar River
Friday, June 1, 2018
6:30 AM - 7:45 AM
Staff Breakfast - Gallery
Description: Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
9:20 AM - 9:55 AM
Spirit Assembly
Description: Marji Ruzicka
Contact: Calendar River
2:15 PM - 4:00 PM
Summer Boys Basketball Practice - Main Gym
Description: David Long
Contact: Calendar River
2:15 PM - 10:30 PM
IB Senior Celebration (actual event 6:45 - 9:00 pm) - Main Hallway/Upper & Lower Commons
Description: Julie Nygaard
Contact: Calendar River
6:00 PM - 9:00 PM
CCSC/Babe Ruth - JV Baseball Field 3
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
6:00 PM - 8:30 PM
CCSC/Vancouver West Soccer - Football Practice Fields 2 & 4
Description: Danny Zinda
Contact: Calendar River
Saturday, June 2, 2018
8:00 AM - 8:00 PM
CCSC/Babe Ruth - Field 3 - JV Baseball
Description: Todd Pisarczyk
Contact: Calendar River
8:00 AM - Noon
Run, Hide, Fight Safety Training - Gallery
Description: Tony Liberatore Albin Boyse
Contact: Calendar River
Previous Period  Month of May 2018    Next Period 



WebEvent Powered By PeopleCube.        Copyright © 2003-2009 PeopleCube. All Rights Reserved.